Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής 13.01.15

Τ.Κ. 342 00 ΙΣΤΙΑΙΑ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΤΗΛ : 2226 3 50021
Αριθμ. Πρωτ. : 251

ΘΕΜΑ:΄΄Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής΄΄.

Σας καλούμε σε συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 13 του μηνός Ιανουαρίου 2015 ημέρα Τρίτη και ώρα 14.00, με θέματα ημερήσιας διάταξης :

1.-΄Εγκριση διάθεσης ψήφισης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015 για δαπάνες καυσίμων και λιπαντικών.
2.-΄Εγκριση διάθεσης ψήφισης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015, που αφορούν αποδοχές κάθε είδους προσωπικού, αντιμισθία αιρετών και μισθώματα ακινήτων.
3.-΄Εγκριση διάθεσης ψήφισης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015, για λοιπές δαπάνες άρθρου 9 παρ.1 του Π.Δ.113/2010.
4.-Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου για έλεγχο διατεθείσας περιουσίας Κληροδοτήματος Πανταζή Σπυρίδωνα του Κων/νου(σχετ.η 304/2014 Α.Ο.Ε.).
5.-Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου για δικαστική υπόθεση Δήμου και κ.Κων/νου Σταμούλου του Γεωργίου.
6.-Επί αιτήσεως του κ.Γεωργίου Τσάρνου του Δημητρίου, σχετικά με άδεια υπομίσθωσης του Δημοτικού καταστήματος στο Νέο Πύργο, για να προβεί σε διακοπή επαγγέλματος.
7.-Επί αίτησης της Α.Ε. με την επωνυμία ΄΄ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΠΑΡΟΧΟΥ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ και τον διακριτικό τίτλο ΄΄DIGEA-ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ Α.Ε.΄΄, με θέμα:΄΄Παραχώρηση έκτασης του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού για δημιουργία κέντρου επίγειας ψηφιακής τηλεοπτικής ευρυεκπομπής΄΄.
8.-Επί της από 22-12-2014 επιστολής του CLUB MEDITERRANEE ΄΄ΓΡΕΓΟΛΙΜΑΝΟ΄΄, σχετικά με δωρεά δύο(2) δικτυακών εκτυπωτών.
9.-Καθορισμός-επιβολή τελών χρήσης κοινοχρήστων χώρων σε σχέση με στύλους της ΔΕΗ, στύλους του ΟΤΕ, καρτοτηλέφωνα, ταχυδρομικά κουτιά ΕΛΤΑ, για την παρούσα χρήση και για την προηγούμενη 5ετία.

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 75, παρ.2, του Ν.3852/10, αν απουσιάζουν ή κωλύονται τακτικά μέλη, καλούνται τα αναπληρωματικά με τη σειρά της εκλογής τους.

Ιστιαία 09. 01. 2015
Η Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής