Κατεπείγουσα συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής 29.04.15

Σας καλούμε σε κατεπείγουσα συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 29 του μηνός Απριλίου 2015 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13.00, διότι σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 161 Ν.3463/2006 και του άρθρου 8 του από 19-5/15-6-1959 Β.Δ/τος και έχοντας υπόψη ότι θα να προβούμε άμεσα στην τροποποίηση του προϋπολογισμού χρήσης 2015, για την κατεπείγουσα προμήθεια καυσίμων ανά Δημοτική Ενότητα.
Η κατεπείγουσα ανάγκη προκύπτει, διότι η προμήθεια καυσίμων σχετίζεται άμεσα με την κίνηση τόσο των απορριμματοφόρων, όσο και των λοιπών οχημάτων & μηχανημάτων του Δήμου μας, με αποτέλεσμα να προκύπτουν κατεπείγουσες ανάγκες και συνθήκες ανωτέρω βίας που έχουν σχέση με τη διασφάλιση της Δημόσιας Υγείας, τη λήψη προληπτικών μέτρων πολιτικής προστασίας και γενικότερα την εύρυθμη λειτουργία του Δήμου.

Μοναδικό θέμα κατεπείγουσας συνεδρίασης:
1.-΄΄Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προυπ/σμού έτους 2015΄΄.

Η Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής Δήμαρχος Ιστιαίας-Αιδηψού
Ελένη Ευσταθίου