Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής-ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Σας καλούμε σε συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 12 του μηνός Μαΐου 2015 ημέρα Τρίτη και ώρα 13.30, με θέματα ημερήσιας διάταξης :
1.-΄Εγκριση διάθεσης ψήφισης πιστώσεων για την πληρωμή λειτουργικών και επενδυτικών δαπανών
προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.
2.-Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προυπ/σμού έτους 2015.
3.-Προγραμματισμός πληρωμής δαπανών.
4.-Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης διαγωνισμού Προμήθειας Ανταλλακτικών, Ελαστικών, Συντήρηση – Επισκευή Οχημάτων & Μηχανημάτων έργου του Δήμου για το έτος 2015.
5.-Περί καθορισμού όρων διακήρυξης δημοπρασίας εκμίσθωσης τμημάτων των αιγιαλών – παραλίων εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου, για τοποθέτηση ομπρελών, ξαπλώστρων και καντινών.
6.-Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου για υπόθεση Δημοτικής Ιχθυοτροφικής Επιχείρησης.
7.-΄Εγκριση της με αρ.πρωτ.4042/1-4-2015 μελέτης ΄΄Συντήρηση-Τεχνική Υποστήριξη Εφαρμογών Λογισμικού των Υπηρεσιών του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού΄΄, κατάρτιση των όρων του διαγωνισμού και ψήφιση πίστωσης.
8.-Αποδοχή δωρεάς Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου, παρεμβάσεων οι οποίες αφορούν ζητήματα αισθητικής, επενδύσεις σημείων με πέτρα ή συντήρηση υπαρχόντων, στο γεφύρι του χωριού (θέση Κβέλα) και στην ομώνυμη βρύση.
9.-Παράταση σύμβασης μίσθωσης κτιρίου ιδιοκτησίας Ιωάννη & Ειρήνης Γκέκα στο Πευκί, για την στέγαση των Υπηρεσιών του Κ.Ε.Π. της Δημοτικής Ενότητας Αρτεμισίου.
10.-Παράταση σύμβασης μίσθωσης κτιρίου ιδιοκτησίας Αικατερίνης Κουκούρα συζ.Γεωργίου στα Λ.Αιδηψού, για την στέγαση των Υπηρεσιών του Κ.Ε.Π. της Δημοτικής Ενότητας Αιδηψού.
11.-Παράταση σύμβασης μίσθωσης κτιρίου ιδιοκτησίας ΄Ενωσης Αγροτικών Συν/σμών Ευβοίας στην Ιστιαίας, για την στέγαση της Τεχνικής Υπηρεσίας και Πολεοδομίας του Δήμου.
12.-Επί εγγράφων του ΔΕΔΔΗΕ, με αρ.πρωτ.50149/28-4-2015, 50939/11-3-2015 και 51987/22-4-2015,με θέμα : ΄΄Χορήγηση μιας νέας παροχής ισχύος 25 kYA (Νο 2) με αριθμό παροχής 43825871 για τη σύνδεση με το Δίκτυο Διανομής Χαμηλής Τάσης του ακινήτου/εγκατάστασης που βρίσκεται στη διεύθυνση ΣΚΕΠΑΣΤΗ ΑΓΙΟΥ΄΄ και ΄΄Παραλλαγή-μετατόπιση δικτύου΄΄.
13.-Επί των από 27-4-2015 και 5-5-2015 Πρακτικών της Επιτροπής Διαγωνισμού της προμήθειας λαμπτήρων και ηλεκτρολογικού υλικού του Δήμου για το έτος 2015.
14.-΄Εγκριση αποτελέσματος πρόχειρου διαγωνισμού για την προμήθεια υλικών συντήρησης δικτύων ύδρευσης-αποχέτευσης 2015.
15.-Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου για να προβεί σε απαραίτητες ενέργειες για άρση κατασχέσεων
σε βάρος του Δήμου.
Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 75, παρ.2, του Ν.3852/10, αν απουσιάζουν ή κωλύονται τακτικά μέλη, καλούνται τα αναπληρωματικά με τη σειρά της εκλογής τους.

Η Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμαρχος Ιστιαίας-Αιδηψού