Κατεπείγουσα συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας καλούμε σε κατεπείγουσα συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 29 του μηνός Μαΐου 2015 ημέρα Παρασκευή και ώρα 13.30, λόγω της καταλυτικής ημερομηνίας ορισμού δημοπρασίας (31-5-2015), για παραχώρηση απλής χρήσης αιγιαλού-παραλίας.
Η κατεπείγουσα ανάγκη προκύπτει, διότι η καταλυτική ημερομηνία για ορισμό δημοπρασίας από τους Δήμους είναι η 31-5-2015 και ως εκ τούτου με απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής, θα πρέπει να καθορισθούν οι όροι της δημοπρασίας.
Μοναδικό θέμα κατεπείγουσας συνεδρίασης:
1.-΄΄Περί καθορισμού όρων διακήρυξης δημοπρασίας εκμίσθωσης τμημάτων των αιγιαλών – παραλίων εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου, για τοποθέτηση ομπρελών, ξαπλώστρων και καντινών΄΄.
Η Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμαρχος Ιστιαίας-Αιδηψού