Κατεπείγουσα Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου 17.08.15

Σας καλούμε σε κατεπείγουσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 17 του μηνός Αυγούστου 2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12η μεσ., με μοναδικό θέμα ημερήσιας διάταξης :
1.-Επί του με αρ.πρωτ.12274/13-8-2015 Πρακτικού Γνωμοδότησης της Επιτροπής Διαγωνισμού, Ολοκλήρωσης Διαδικασίας διαπραγμάτευσης και την απευθείας ανάθεση της προμήθειας καυσίμων έτους 2015 για τον Δήμο και των Ν.Π.Δ.Δ. του.
Η συνεδρίαση έχει κατεπείγοντα χαρακτήρα, διότι η προμήθεια καυσίμων σχετίζεται άμεσα με την κίνηση τόσο των απορριμματοφόρων, όσο και των λοιπών οχημάτων & μηχανημάτων του Δήμου μας, με αποτέλεσμα να προκύπτουν κατεπείγουσες ανάγκες και συνθήκες ανωτέρω βίας που έχουν σχέση με τη διασφάλιση της Δημόσιας Υγείας, τη λήψη προληπτικών μέτρων πολιτικής προστασίας και γενικότερα την εύρυθμη λειτουργία του Δήμου.
Η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Αγγελική Κούκουζα