Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου 28-12-2016

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 28 του μηνός Δεκεμβρίου 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 18.00, με θέματα ημερήσιας διάταξης :
ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1)Επί εγγράφου της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, με αρ.πρωτ.775/186436/18-11-2016, σχετικά με πρόταση του Δ.Σ. για τις έδρες των επιβατηγών Δημόσιας Χρήσης Αυτ/των (Ταξί).
2)΄Εγκριση Κανονισμού Καθαριότητας.
3)΄Εγκριση Κανονισμού Χρήσης Παραχωρούμενων Κοινόχρηστων Χώρων.
4)΄Εγκριση Κανονισμού Δημοτικών Κοιμητηρίων.
5)Επί αίτησης της Δ.Σ.Κας Μαρίας-Μυρτώς Παπαϊωάννου, σχετικά με παραίτησή της από την Οικονομική Επιτροπή του Δήμου.
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ (εισηγήτρια η Κα Δήμαρχος).
6)Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προϋπ/σμού έτους 2016.
7)Επί της υπ’ αριθμ.279/2016 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου, με θέμα: «Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου για υπόθεση ΧΑΛΚΙΣ ΑΤΕΤΕ».
8)΄Εγκριση προϋπολογισμού Κληροδοτήματος Παναγιώτη Σφακιανού.
9)΄Εγκριση προϋπολογισμού Κληροδοτήματος Συμεών Τσακιρίδη του Ιωακείμ.
10)΄Εγκριση προϋπολογισμού Κληροδοτήματος Αποστόλου Μόσχου.
11)Επί αιτήσεων πολιτών, σχετικά με επιστροφή χρημάτων, ως αχρεωστήτως καταβληθέντων.
12)Επί αιτήσεων πολιτών, σχετικά με μείωση Δημοτικών τελών.
Η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Αγγελική Κούκουζα