Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου 06/06/2017

Σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 6 του μηνός Ιουνίου 2017 ημέρα Τρίτη και ώρα 17.30, με θέματα ημερήσιας διάταξης :

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ (εισηγήτρια η Κα Δήμαρχος).
1)΄Εγκριση δημοπρασίας εκμίσθωσης τμημάτων των αιγιαλών – παραλίων εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου, για τοποθέτηση ομπρελών, ξαπλώστρων & θαλασσίων μέσων αναψυχής.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
2)Επί της υπ’ αριθμ.72/2017 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου, με θέμα:΄΄Επί του με αρ.πρωτ.3732/6-4-2017 Πρακτικού Επιτροπής Διαγωνισμού για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ & ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2017 & 2018» (ΑΡΙΘ. ΜΕΛΕΤΗΣ 2/2017) και Αξιολόγησης Δικαιολογητικών-Τεχνικών Προσφορών Λιπαντικών΄΄.
3)Εξουσιοδότηση Κας Δημάρχου, για υπογραφή σύμβασης προμήθειας υγρών καυσίμων (σχετ.η 115/2017 Α.Ο.Ε.).
4)Χορήγηση θέσεων υπαίθριου στάσιμου εμπορίου για ψήσιμο καλαμποκιού, μαλλί της γριάς, ΠΟΠ-ΚΟΡΝ.
5)Συμμετοχή του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού στην «Αμφικτυονία Αρχαίων Ελληνικών Πόλεων».
6)Επί του υπ’ αριθμ.18/13-1-2017 Πρακτικού του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας Λιχάδας, σχετικά με κατασκευή γλίστρας στην περιοχή Κάβου.
7)Επί του υπ’ αριθμ.20/18-5-2017 Πρακτικού του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας Λιχάδας, σχετικά με τοποθέτηση ασύρματου κόμβου.
8)Επί αιτήσεων των κ.Ιωάννη Φωνιά του Δημητρίου και ΄΄ΚΑΠΟΛΟΣ Α.Ε.΄΄, για παράταση ωραρίου μουσικής στα καταστήματά τους Υγειονομικού Ενδιαφέροντος.
9)Καθορισμός ειδικοτήτων προσωπικού Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου.
10)Επί αιτήσεων Δ.Σ.κ.κ.Ουρανίας Παπανδρέου και Αναστασίας Φουρνάρη, σχετικά με ενέργειες που αφορούν στο Κληρ.Παναγιώτη Σφακιανού.

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
11)Αποχαρακτηρισμός οδού σύνδεσης Πύργου-Ωρεών, από Εθνική οδό σε Δημοτική.
12)Έγκριση έργου αλλαγής λαμπτήρων οδοφωτισμού του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού.

Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου

Δημήτριος Ζουπανιώτης