ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΣΤΙΣ 20/06/2017

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού που θα γίνει την 20η Ιουνίου 2017 ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 μ, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου του Δημαρχιακού Μεγάρου Ιστιαίας για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα κατωτέρω θέματα:

1. Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προϋπ/σμού και τεχνικού προγράμματος έτους 2017.
2. Έγκριση πραγματοποίησης δαπανών και διάθεσης ισόποσων πιστώσεων σε βάρος διαφόρων κωδικών του προϋπολογισμού εξόδων έτους 2017.
3. Επί γνωμοδοτήσεως πληρεξούσιου Δικηγόρου κ. Ε. Πουλαράκη (σχετ. 125/2017 ΑΟΕ)
4. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου για γνωμοδότηση σχετικά με την αριθ. 2322/15 απόφαση Ειρηνοδικείου Αθηνών.
5. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου σχετικά με την αρ. ΑΒΜ Ε15/340 Δικογραφία, για σύνταξη εγγράφων εξηγήσεων.
6. Ορισμός πληρεξούσιου δικηγόρου σχετικά με την αρ. ΑΒΜ Β15/533 Δικογραφία, για σύνταξη εγγράφων εξηγήσεων.
7. Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου σχετικά με την αρ. ΑΒΜ Α15/608 Δικογραφία (εκπροσώπηση Δημάρχου).
8. Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου σχετικά με την αρ. ΑΒΜ Α15/608 Δικογραφία (εκπροσώπηση Δημ. Συμβούλου κ. Κούκουζα Αγγελικής).
9. Ορισμός πληρεξούσιου Δικηγόρου σχετικά με την αρ. ΑΒΜ Α15/608 Δικογραφία (εκπροσώπηση Δημ. Συμβούλου κ. Τσελίκα Νικολάου).
10. Περί καθορισμού όρων διακήρυξης δημοπρασίας εκμίσθωσης τμημάτων των αιγιαλών – παραλιών εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου, για τοποθέτηση ομπρελών, ξαπλωστρών, καντινών και θαλασσίων μέσων αναψυχής.
11. Περί καθορισμού όρων διακήρυξης δημοπρασίας εκμίσθωσης κοινοχρήστων χώρων εκτός προβολής καταστημάτων στην κεντρική πλατεία Ιστιαίας.
12. Διόρθωση του Ολοκληρωμένου πλαισίου Δράσης Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού οικονομικού έτους 2017 και παραπομπή στο Δημοτικό Συμβούλιο για ψήφιση.
13. Περί έγκρισης μελέτης για δαπάνες ταχυδρομικών τελών.
14. Έγκριση πρακτικού δημοπρασίας για την μίσθωση ακινήτου για στέγαση αποθηκευτικού χώρου υπηρεσίας αρχείων της Υ.ΔΟΜ.
15. Έγκριση πρακτικών και ανακήρυξη προσωρινών αναδόχων σχετικά με την Προμήθεια τροφίμων και γάλακτος ΝΠΔΔ, γάλακτος των υπαλλήλων και ειδών διαβίωσης και περιθάλψεως απόρων του Δήμου.
16. Επί του πρακτικού 8013/14-6-2017 της επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού για την προμήθεια λιπαντικών.

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 75, παρ. 2, του N. 3852/10, αν απουσιάζουν ή κωλύονται τακτικά μέλη, καλούνται τα αναπληρωματικά με τη σειρά της εκλογής τους.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ