ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΔΒΜ ΔΗΜΟΥ ΙΣΤΙΑΙΑΣ-ΑΙΔΗΨΟΥ

Σύντομα θα ανακοινωθεί η ημερομηνία έναρξης υποβολής ΑΙΤΗΣΕΩΝ για τα δωρεάν εκπαιδευτικά προγράμματα για ενήλικες του ΚΔΒΜ Ιστιαίας Αιδηψού , για το εκπαιδευτικό έτος 2014-2015.
Οι Δημοτικές Ενότητες στις οποίες υλοποιεί εκπαιδευτικά προγράμματα το ΚΔΒΜ Ιστιαίας Αιδηψού είναι οι Δ.Ε. Λουτρών Αιδηψού και Δ.Ε. Ιστιαίας. Σε περίπτωση που υπάρχει ικανοποιητικός αριθμός αιτήσεων εκπαιδευόμενων σε κάποια άλλη Δ.Ε. από τις προαναφερθείσες κατόπιν συνεννοήσεως με τις αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου θα υπάρχει δυνατότητα λειτουργίας τμημάτων στις κατά τόπους Δημοτικές Ενότητες.
Τα τμήματα δημιουργούνται κατόπιν της ζήτησης των πολιτών, για τα παρακάτω εκπαιδευτικά προγράμματα. Οι αιτήσεις υποβάλλονται απαραίτητα με προσκόμιση φωτοτυπίας ταυτότητας:
1) στα Δημοτικά Καταστήματα Δήμου Ιστιαίας Αιδηψού ή/ και στα ΚΕΠ του Δήμου
2) Ταχυδρομικά
3) Ηλεκτρονικά στο e mail:: kdvm908@gmail.com

Διεύθυνση: 25ης Μαρτίου 39, τκ 34 300 Λ.Αιδηψού Υπόψη κας Τριάντη Παναγιώτα
Τηλέφωνο/Φαξ: 2226350307/ 2226022261

Υπεύθυνη Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης Ποιότητας: ΤΡΙΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΗΛ 2226350307

Αναλυτικά μπορείτε να κατεβάσετε και να διαβάσετε το πλήρες από το παρακάτω αρχείο :

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΣΤΙΑΙΑΣ-ΑΙΔΗΨΟΥ